Новини

Опори зовнішнього освітлення

Опори зовнішнього освітлення або щогли - це конструкції, на яких встановлюються вуличні світильники і прожектори на заданій висоті. Головне їхнє призначення - забезпечення видимості в темний час доби на вулицях, магістралях, мостах, в парках, на окремих територіях і об'єктах, у дворах будинків. Також на вуличних стовпах можуть розміщуватися інженерні комунікації, рекламні щити, камери відеоспостереження, інше обладнання.

Технологічні особливості та різновиди опор

Виготовлення щогл передбачає використання спеціальних технологій і професійного технічного оснащення. В процесі виробництва опор освітлення строго виконуються:
  • вимоги щодо енергоефективності;
  • екологічні стандарти;
  • норми експлуатаційної безпеки.

Конструкції повинні бути міцними і стійкими до механічних впливів, вітрі, атмосферних опадів, перепадів температур.

Найбільш поширені сучасні опори зовнішнього освітлення виконані з таких матеріалів:
  1. Металеві. Виробляються з термостійкої сталі, чавуну, алюмінію та оцинкованого заліза. За популярністю цей тип опор є лідером в своїй сфері. Конструкції з металу мають привабливий зовнішній вигляд, невеликі габарити і вага. Їх просто транспортувати, монтувати, демонтувати. Виріб має високу стійкість до кінетичним і динамічним навантаженням, бути гнучкими, зносостійкість. Цинкове покриття забезпечує термін служби - до 80 років.
  2. Залізобетонні. Сформовано зі сталевої арматури і бетону. Витримують серйозні навантаження, стійкі до перепадів температур, хімічних впливів і корозії, довговічні, дешеві у виготовленні, експлуатації. Але непоказний вигляд, велику вагу, труднощі з транспортуванням та монтажем, схильність до утворення відколів знижують затребуваність ЗБВ у споживачів. Опори можуть мати округлу, грановану форму.
  3. Композитні. Виготовлені з композитних полімерних матеріалів. Мають вигляд полого профілю циліндричної або конусоподібної форми. Відрізняються невеликою вагою, міцністю, стійкістю до корозії і УФ-випромінювання, екологічною безпекою. Вироби з гладкою поверхнею і естетичним виглядом випускаються в різних колірних відтінках, тому направляються на зовнішнє освітлення фасадів, скверів, дитячих майданчиків. Термін служби щогл-композитів досягає 50 років.

Сучасні композитні стовпи перевершують аналогічні пристрої з металу або ЖБ з технічних, експлуатаційних характеристик.

Сфера застосування

Різноманітність опор вуличного освітлення дозволяє реалізувати різні схеми освітлювальних систем будь-яких об'єктів. Класифікуються вони за цільовим призначенням:
  • високомачтовие - використовуються при висвітленні широких територій - площ, аеропортів, стадіонів, лижних спусків, оснащуються прожекторами або короною з декількома світильниками, досягають висоти до 50 м;
  • магістральні - встановлюються на трасах, відрізняються більш міцним каркасом для забезпечення стійкості до вітру і механічних навантажень;
  • вуличні - основне призначення - зовнішнє освітлення вулиць, паркових алей і пішохідних зон, оснащені 1-3 світильниками;
  • декоративні - підбираються під будь-який стиль території, відрізняються оригінальністю, різноманітністю форм, кольорів, декоративних елементів.
Компанія «PROLIGHT сервіс» пропонує виготовлення опор освітлення для будь-яких об'єктів. Швидко, за доступною ціною ви можете придбати якісні щогли для вуличних світильників, а також фундаменти опор зовнішнього освітлення - комплект елементів для кріплення стовпа, щит зовнішнього освітлення для прийому, управління і розподілу струму в вуличних мережах, інше необхідне обладнання.