Новини

Освітлення на вулицях і дорогах - це головний гарант комфорту пішоходів, учасників дорожнього руху, власників авто та іншого майна.

Освітлення на вулицях - це головний гарант комфорту пішоходів, учасників дорожнього руху, власників авто та іншого майна. Грамотний підхід до висвітлення пішохідних зон, парків та доріг значно впливають на безпеку в кращу сторону, запобігають неприємні ситуації під час пересування. Сьогодні вуличні стовпи освітлення доступні в досить широкому асортименті, вибір освітлювального обладнання не викликає ускладнень, найголовніше - знайти надійного виробника і постачальника.

Види сучасних стовпів освітлення

Стовпи для освітлення вулиць класифікують насамперед за типом конструкції. Існує кілька основних видів матеріалів для виробництва опор освітлення.
  1. Залізобетонні. Опора такого типу має високу міцність і нейтральна до погодних умов Залізобетонні стовпи поширені сьогодні на міських вулицях, паркових зонах, промислових і складських територіях. Такий тип опор освітлення стає з кожним роком все менш популярним в зв'язку із застарілим зовнішнім виглядом і складністю монтажу і транспортування.
  2. Дерев'яні стовпи освітлення найбільш екологічні за своїми параметрами. Вони популярні сьогодні в декоративному застосуванні - на терасі, в парку, як стилістичне продовження.
  3. Металеві опори вважаються найпопулярнішими, оскільки вони найнадійніші, є стійкими до навантажень різного характеру. Виготовляють такі стовпи освітлення зі сталі марки S245. Готовий виріб покривають гарячим цинком, що забезпечує експлуатацію виробу терміном до 35 років. Такий матеріал стійкий до агресивних дій різних речовин, має діелектричні властивості - це дозволяє ізолювати струмопровідні лінії при використанні конструкції стовп ЛЕП. Також подібні опори використовують, як стовпи електричні.
  4. Композитні конструкції використовують, як альтернативу всім іншим видам опор. Основними достоїнствами композитних стовпів є легкість, екологічність, стійкість до корозії, все це доповнює висока міцність матеріалу, сучасний вигляд, але ціна таких виробів в кілька разів перевищує вартість металевої опори освітлення.

Використовуючи стовп для освітлення, можна не тільки висвітлити територію, а й попрацювати над стилістичним оформленням, тобто обіграти системи освітлення як декоративний елемент. Саме призначення опор визначає подальші вимоги як до загального вигляду, так і до матеріалів, впливає на ефективність освітлення. З цих причин варто спланувати такі питання заздалегідь і обговорити з фахівцями при покупці, установці.

Особливості монтажу

Стовп вуличний вимагає монтажу при дотриманні всіх технічних правил, щоб забезпечити якісне робочий стан і безпеку конструкції. Виконанням робіт по установці стовпів зовнішнього освітлення може займатися тільки група фахівців монтажників.

Існує перелік стандартних схем розташування для різних об'єктів:
  • одностороння, де світильники розташовуються на стовпах з одного боку;
  • двостороння - два ряди опор освітлення з обох сторін;
  • осьова, коли світильники розташовані по центральній осі.
Щільність установки освітлювальних опор залежить від потужності ліхтарів. Чим більше потужність світильника, тим далі один від одного вони будуть розташовуватися.

Вимоги до фундаменту опор освітлення

Монтуючи дорожні стовпи освітлення, важливо розрахувати ступінь міцності, достатню для опору максимально можливих навантажень: поривам вітру, ймовірним механічним пошкодженням.

Параметри фундаменту під опори повинні бути розраховані фахівцем. При закладці враховуються такі чинники, як маса конструкції, властивості ділянки, особливості грунтів і ряд інших.

Якщо вам цікава покупка і замовлення виготовлення опор освітлення, ви можете зв'язатися з нашими фахівцями. «PROLIGHT сервіс» пропонує якісні конструкції, які проходять контроль на кожній стадії виготовлення. Тут ви зможете підібрати саме те, що вам необхідно.