Новини

Дорожні стовпи освітлення

Всім добре відомі ситуації, коли в темний час доби, проїжджаючи по дорозі, є ймовірність зробити ДТП, наїхати на когось або щось. Високий відсоток смертності і аварій частково обумовлений недоліком дорожнього освітлення. З жахом дивлячись статистику щорічних дорожньо-транспортних пригод, стає зрозуміло, що необхідно терміново вживати заходів щодо запобігання подібних трагічних ситуацій. Для безпечного перебування в проїзних зонах як водіїв, так і пішоходів необхідно якісне вуличне освітлення.

Вибираємо стовпи без труднощів

Дорожні стовпи освітлення мають чотири основних види. Вони можуть бути зроблені з різних матеріалів.
  1. Метал.
  2. Дерево.
  3. Залізобетон.
  4. Композит.

Кожен з них затребуваний на ринку і має свої особливості. Металеві дорожні стовпи освітлення є найбільш популярними. Їх безперечними перевагами є: висока ударостійкість, гнучкість, стійкість до корозійних процесів, а також склад зі сплаву термостійких металів.

Перевагою дерев'яних стовпів є їх екологічність і діелектричність. Але застосовують такі конструкції в сучасному світі вкрай рідко. В основному для тимчасового використання або на околицях населених пунктів, для декорування під необхідний стиль приватних територій.

До виробництва опор освітлення відносяться також залізобетонні стовпи. Цей вид характеризується найвищою міцністю, враховуючи їх витривалість при зіткненні з автомобілем. Але в той же час, для самого автомобіля збиток буде значний. Незаперечним плюсом даного виду опор є високий ступінь діелектричність. Недоліками вважаються їх сприйнятливість до перепадів температурних режимів, а також можливість утворення відколів в процесі експлуатації або установки. Високі показники маси даних стовпів ускладнюють процес транспортування, установки.

Дорожні стовпи освітлення з композиту вважаються універсальними і служать хорошою альтернативою всім попереднім. Незаперечною перевагою цього виду стовпів є їх низька вага, вони також мають стійкість до корозійних процесів. Безсумнівна перевага цих опор - їх міцність. Композитні конструкції екологічні і безпечні, а також мають привабливий зовнішній вигляд.

Рекомендації по установці

Встановлюють дорожні стовпи освітлення в Україні в суворій відповідності з певними стандартами. Проводити установку даного виду мають право лише спеціалізовані монтажники відповідно до схеми розташування необхідних стовпів для різної орієнтації. Вони бувають:
  • осьові;
  • дворядні;
  • двосторонні;
  • односторонні.

Перший вид означає розміщення світильників по центральній частині дороги на тросових кріпленні. Другі розташовуються по осі на стовпах, уздовж розділювальної смуги дороги. Треті являють собою два ряди опор освітлення, з обох боків проїзних частин. Односторонні світильники розташовують тільки на стовпах по одній стороні дороги.

Залежно від потужності світла ліхтаря визначають частоту установки опор. Чим могутніше освітлення, тим більший інтервал відстані між стовпами. Також необхідно звернути увагу на фундамент для стовпів. Залізобетонних опор потрібно міцний фундамент, який здатний витримати вплив потужних чинників, таких як пориви вітру, сейсмологічна активність, зіткнення з габаритним транспортом і інше. Для інших видів опор необхідний більш простий монтаж, що передбачає установку на спрощений фундамент.

Безпосереднім виготовленням опор освітлення займається компанія «PROLIGHT сервіс». Ми маємо величезний досвід роботи і кваліфікований робітник персонал, виробляємо якісний продукт за помірну ціну. У нас ви можете вигідно купити дорожні стовпи освітлення.