Прожекторної щоглою називають металоконструкцію, призначену для освітлення великих територій. Висота установок - 12-45 метрів. На щогли монтують потужні світильники і захисні системи від блискавок. Для комфортного техобслуговування облаштовані щогли сходами і площадками.
Застосування освітлювальних опор
Встановлюють прожекторні щогли на площах, де потрібна якісна підсвічування об'єкта. За допомогою конструкцій висвітлюють тенісні корти, футбольні поля, промислові підприємства, будівельні об'єкти, антени стільникового зв'язку. Високі конструкції також використовують в морських портах і аеропортах. Щогли меншої висоти популярні на автопарковках або невеликих спортивних майданчиках.
Від ідеї до установки
Перш ніж обладнати об'єкт світлотехнічної установкою, слід провести ряд технічних досліджень. Для підвищення надійності і тривалого терміну експлуатації необхідно враховувати кліматичні особливості місця розташування конструкції, сейсмічну активність і геологічні характеристики місцевості.
На основі отриманих фактів створюється креслення, інженери роблять проект і тільки потім приступають до зведення щогли. Процес копіткий, і довірити його виконання слід виробникам опор освітлення, які мають досвід подібних робіт.
Прожектори на щоглах бувають різних типів, форм, розмірів і потужності. Всі параметри залежать від вимог замовника. Монтують опори на бетонні майданчики, які сприяють стійкості щогли.
Основний матеріал -високопрочная сталь марки S245, яка містить високий або низький рівень вуглецю. Також доповнюють конструкцію алюмінієвими сплавами з домішкою кремнію або магнію. Дані додаткові елементи використовуються для підвищення міцності опори.
Види і відмінності щогл освітлення
Часто використовують два види щогл - металеві та залізобетонні. Але першість належить металоконструкцій. Вони мають ряд переваг:
Легкість конструкції. При виготовленні щогл освітлення використовують легку, але міцних, якісних сталь. Фінальним етапом виробництва щогл освітлення є антикорозійне покриття гарячим цинком, яке збільшує термін служби виробу до 35 років. Завдяки порівняно невеликій вазі і компактності виробів перевозити щогли освітлення нескладно, що фінансово вигідно.
Екологічність. У складі матеріалів немає токсинів, які б могли завдати шкоди людському організму або природі.
Антикорозійний захист. Експлуатуються опори освітлення у відкритому просторі, тому піддаються дії сонячних променів, опадів, коливання температур. Елементи установок покривають спеціальним захисним шаром, щоб уникнути окислення і руйнування матеріалів щогли.
Захист від проникнення. У нижній частині світлотехнічної установки є секретні болти, люк. Відкрити їх без ключа неможливо.
Щогла-конструктор. На місце установки опори привозять у вигляді розібраних блоків. Вони легко монтуються, немає необхідності у використанні спецтехніки. Процес займає до двох днів.
Зовнішній вигляд прожекторних матч досить естетичний, вписується в загальний стиль найближчих споруд. За бажанням можна додати будь-якої колір конструкції.
Залізобетонні освітлювальні щогли поступаються металевим за декількома пунктами:
громіздкі;
руйнуються під впливом перепадів температур;
небезпечні при аварійних ситуаціях;
піддаються дії вологи.
До списку можна додати ще складну логістику і додаткові витрати при установці, знадобиться спеціальна техніка. Тому залізобетонні освітлювальні опори не використовуються в якості прожекторних в наш час.
Як вигідно придбати щогли для освітлення
Щоб вигідно купити прожекторні щогли, слід звернути увагу на компанію, яка займається їх виготовлення. В її штаті повинні бути присутніми інженери, проектувальники, дизайнери, архітектори, монтажники, робочі. Спеціалізовані фірми надають весь спектр послуг - від ескізу до установки на місці.
На сьогодні купити прожекторні щогли в Україні найвигідніше в компанії «PROLIGHT сервіс», вона відповідає всім необхідним вимогам. Вартість конструкцій безпосередньо залежить від висоти, ваги і потужності прожекторів.